Нарушение на Закона за горите установи мобилен екип на Северозападно държавно пеприятие-Враца в землището на с.Игнатица, на територията на Държавно горско стопанство – Мездра. Представители на дърводобивна фирма превозвали дърва за огрев от видовете дъб и цер. На 25 август при проверка горските стражари констатирали, че товарен автомобил „Зил“ бил натоварен с 9 пространствени кубически метра дърва, без задължителните контролна горска марка и превозен билет. На извършителите са съставени Констативен протокол и Акт за установяване на административно нарушение /АУАН/. Дървесината и превозното средство са задържани.
