ДЛС „Русалка“ с цветна инициатива в град Априлци по повод 150 години от Априлското въстание

Териториално поделение ДЛС „Русалка“ и в партньорство с Община Априлци, направи още една красива стъпка към облагородяването на градската среда.С цел обновяване на градските пространства, в специално издълбани пънове бяха аранжирани цветни композиции от винка минор, кампанула, хортензии и картоп. Новите насаждения внесоха цвят и превърнаха района в приятно и приветливо място за отдих на жителите и гостите на град Априлци.
     Екологичната проява е част от подготовката за отбелязването на две знакови за региона и страната ни годишнини – 150 години от избухването на Априлското въстание и 50 години от обявяването на Априлци за град. Тези големи поводи градът ще посрещне с празнични тържества, дълбока признателност към историята и гордост.
 ДЛС „Русалка“ отправят официален апел към всички граждани и посетители на града: „Нека пазим цветята и новозасадените пространства! Красотата на Априлци е наша обща отговорност и само с общи усилия можем да съхраним това красиво дело за всички.